You are currently viewing Jakie wgniecenia można usunąć bez lakierowania?

Jakie wgniecenia można usunąć bez lakierowania?

Każdy samochód narażony jest na pojawienie się wgnieceń na jego karoserii. Od kilku lat możliwe jest usuwanie wgnieceń bez lakierowania. Naprawa wgnieceń metodą bezlakierową to metoda PDR. Na terenie naszego kraju działają specjaliści, którzy na co dzień stosują techniki usuwania wgnieceń bez lakierowania.

W jaki sposób wgniecenia mogą pojawić się na karoserii Twojego auta? Powodem może być kolizja z innym autem, nieostrożność podczas wyjeżdżania z ciasnej bramy, opady gradu, uderzenia kamieni i mikro kamieni. Czasami nawet zbyt silne dociskanie przedniej maski podczas jej zamykania może być przyczyną powstania wgnieceń od dłoni. Nic w tym dziwnego, zewnętrzne pokrycie karoserii samochodu jest bardzo cienkie.

Kiedy możliwa jest naprawa wgnieceń bez użycia lakieru?

Taka naprawa możliwa jest wówczas, gdy struktura karoserii i powłoki lakierniczej samochodu nie została naruszona. Czyli:

  • Pomimo wgniecenia, na powłoce lakierniczej nie pojawiły się żadne pęknięcia ani odpryski;
  • Na skutek uderzenia blacha nie została w żaden sposób przerwana.

Metody naprawy wgnieceń bez konieczności lakierowania

Obecnie, w wyspecjalizowanych warsztatach stosuje się dwie metody, dzięki którym możliwe jest usuwanie wgnieceń samochodowych bez lakierowania i szpachlowania.

Wybór metody zależny jest od tego, w którym miejscu doszło do wgniecenia.

  • Jeśli możliwy jest dostęp do wgniecenia od jego strony wewnętrznej, to stosuje się metodę tzw. masowania blachy. Na czym ona polega? Naprawa wgnieceń bez szkody dla lakieru wymaga demontażu elementów, które utrudniają dostęp do uszkodzonego miejsca. Czyli w przypadku wgniecenia w drzwiach, trzeba zdemontować boczki i ewentualnie mechanizm szyby. W przypadku wgniecenia w masce wystarczy jedynie demontaż wyciszenia. Mechanik stosuje specjalne narzędzia, w tym młoteczki bezwładnościowe, aby wyprostować uszkodzenie.
  • Jeśli nie jest możliwy dostęp do wgniecenia od jego strony wewnętrznej, stosuje się metodę wyciągania wgnieceń. Jest ona idealna do usuwania wgnieceń w dachu auta. Jak przebiega? Mechanik dobiera odpowiedni element, tak zwany grzybek, którego kształt jest dopasowany do kształtu wgłębienia. Następnie grzybek jest przyklejany do wgłębienia za pomocą kleju termicznego. Po wyschnięciu kleju (co trwa kilkadziesiąt sekund) możliwe jest wyciągnięcie wgniecenia, w odpowiednim kierunku. Po zakończonym wyciąganiu stosuje się specjalny zmywacz do kleju.

To najlepsze sposoby na usunięcie wgnieceń bez konieczności malowania.

Specjaliści, którzy stosują metody usuwania wgnieceń samochodowych bez naruszania lakieru w województwie lubelskim

Jeśli na karoserii Twojego auta pojawiło się wgniecenie – nie czekaj, odwiedź firmę Wgniotkarz – usuwanie wgnieceń Lublin z siedzibą w Żyrzynie przy ul. Polnej 14G. Umów wizytę telefonicznie albo mailowo. Pomogliśmy już setkom klientów! Obejrzyj galerię wykonanych przez nas prac, aby przekonać się o tym, że jesteśmy specjalistami najwyższej klasy.

Dodaj komentarz