You are currently viewing Lekkie wgniecenie w karoserii – koszt naprawy

Lekkie wgniecenie w karoserii – koszt naprawy

Na karoserii Twojego auta pojawiło się wgniecenie po kolizji, uderzeniu w ścianę ciasnej bramy albo po gradobiciu? Zastanawiasz się,  ile kosztuje naprawa lekkiego wgniecenia w karoserii? Cena usuwania małych wgnieceń na samochodzie zależna jest od ich wielkości, a także od wybranej metody naprawy. Koszt naprawy lekkiego wgniecenia będzie niski, jeśli wybierzesz metodę PDR, czyli naprawę wgniecenia bez konieczności szpachlowania i lakierowania karoserii auta.

Jak usunąć lekkie wgniecenie na karoserii auta?

  • Stosowanie standardowych narzędzi (młotków itd.) do wyprostowania wgniecenia od strony wewnętrznej. Następnie należy uszkodzone miejsce wypełnić szpachlą, wypolerować i pomalować. Niekiedy konieczne jest zastosowanie włókna szklanego i żywicy epoksydowej, aby zbudować konstrukcję do nałożenia szpachli. Takie naprawy stosuje się w przypadku uszkodzeń, w których doszło do zerwania powłoki lakierniczej.
  • Wypełnienie wgniecionego miejsca za pomocą szpachli. Następnie wypolerowanie szpachli do idealnej powierzchni i malowanie. W takim przypadku problematyczne jest dobranie idealnego koloru lakieru i takie nałożenie lakieru, aby nie odznaczał się grubością od reszty karoserii.
  • Zastosowanie metody PDR, czyli wyciągania uszkodzonych miejsc za pomocą specjalnych klejów termicznych i narzędzi (np. młoteczków bezwładnościowych). Metoda ta może zostać zastosowana wtedy, gdy nie doszło do uszkodzenia warstwy lakierniczej. Jest idealna w przypadku lekkich wgnieceń, np. po uderzeniu kamieni albo po opadach gradu.

Ile kosztuje naprawa lekkiego uszkodzenia blacharskiego?

Orientacyjny koszt naprawy lekkiego wgniecenia, w przypadku standardowej metody naprawy (prostowanie, szpachlowanie, malowanie) jest wysoki i zależny od wielkości uszkodzenia a ilości materiałów potrzebnych do naprawy oraz czasu, jaki blacharz i lakiernik muszą poświęcić, aby ją wykonać.

Koszt usuwania małych uszkodzeń karoserii standardowymi metodami jest wysoki, albowiem specjalista musi poświęcić minimum kilka godzin na naprawę małego uszkodzenia. Do tego dochodzi czas oczekiwania na wyschnięcie materiałów naprawczych oraz kolejnych warstw lakieru właściwego i bezbarwnego. Co wpływa na cenę naprawy wgniecenia w karoserii?

  • Koszt zakupu materiałów: włókna szklanego, żywicy epoksydowej, środka przeciwko korozji, szpachli konstrukcyjnej (z włóknem szklanym), szpachli wykończeniowej, materiałów ściernych, lakieru podkładowego, lakieru właściwego, lakieru bezbarwnego.
  • Koszt czasu, jaki potrzebny jest na nakładanie kolejnych warstw szpachli, polerowanie, wygładzanie, nakładanie kilku warstw lakieru a na koniec wypolerowanie go.

Jakie są średnie koszty naprawy lekkiego wgniecenia przy wybraniu standardowej metody naprawy? Trzeba liczyć się z koniecznością wydania minimum 500 złotych na naprawę małego wgniecenia. Aby poznać dokładną cenne, zapoznaj się z naszą sekcją „cennik lub zadzwoń do nas po wycenę.

Lekkie wgniecenie w karoserii-koszt naprawy przy użyciu metody PDR

Ile kosztuje naprawa lekkiego wgniecenia na aucie, wykonanego metodą PDR? W firmie Wgniotkarz.pl (usuwanie wgnieceń Lublin) za naprawę jednego wgniecenia o średnicy do 3 cm, trzeba zapłacić od 150 do 250 złotych. Nie trzeba czekać na schnięcie lakieru. Zaraz po zakończonej naprawie auto jest gotowe do drogi.

Czy można samodzielnie naprawić lekkie wgniecenie w karoserii?

W sprzedaży można znaleźć wszystkie materiały do samodzielnego szpachlowania i malowania auta. Są też proste urządzenia do stosowania rozwiązań PDR. Jednak sam koszt ich zakupu jest zdecydowanie wyższy, niż skorzystanie z oferty firmy Wgniotkarz. Poza tym, aby móc właściwie wykonać naprawę blacharską metodą PDR i metodą standardową potrzebna jest wiedza, doświadczenie i umiejętności. Amator może pogłębić uszkodzenie.

 Jeśli w Twoim aucie pojawiło się szpecące wgniecenie, zapraszamy do firmy Wgniotkarz w Żyrzynie, przy ul. Polnej 14G. 

Dodaj komentarz