You are currently viewing Metoda PDR  – na czym polega?

Metoda PDR – na czym polega?

Metoda PDR (usuwanie wgnieceń metodą PDR) to świetny i bardzo skuteczny sposób usuwania wgnieceń na karoserii samochodu. Metoda PDR pozwala na usuwanie wgnieceń bez malowania i szpachlowania. Dzięki niej możliwa jest naprawa karoserii bez wymiany części blacharskich, które są drogie.

Koszt naprawy wgnieceń metodą PDR

Koszt naprawy wgnieceń metodą PDR jest niewspółmiernie niższy od kosztu naprawy innymi metodami. Wystarczy porównać cenę, jaką trzeba zapłacić za typową naprawę blacharsko-lakierniczą z kosztem naprawy PDR. Do tego dochodzi czas, małe wgniecenie można naprawić już w godzinę. A to nie wszystkie korzyści z metody PDR. Zastosowanie metody PDR w naprawach samochodowych to również ekologia. 

Naprawa karoserii samochodowej PDR pozwala na dalsze wykorzystywanie naprawionej części, która w żaden sposób nie straciła swoich właściwych ochronnych i estetycznych (poza małymi wyjątkami). To pozwala na zaoszczędzenie zasobów. Warto również pochwalić wysoką skuteczność metody PDR. Nawet wtedy, gdy naprawa wgnieceń bez lakierowania nie jest możliwa, ze względu na duże uszkodzenia, metoda PDR znacząco zmniejsza ilość prac, jakie trzeba wykonać przy standardowej metodzie naprawy blacharsko-lakierniczej.

Metoda PDR – naprawa wgnieceń bez lakierowania i szpachlowania

Na czym polega metoda naprawy karoserii PDR, łącząca w sobie techniki bezinwazyjne w naprawie samochodów, w których doszło do uszkodzenia zewnętrznej powłoki nadwozia? Co to jest metoda PDR? Jak działa metoda PDR?

  • Metoda pierwsza – to bezinwazyjne usuwanie wgnieceń za pomocą wyciągania. To metoda naprawy karoserii, w której wgniecenie wyciągane na zewnątrz. Specjalista stosuje specjalne adaptery o różnej średnicy i o różnej wielkości. W trakcie diagnozowania uszkodzenia dobiera odpowiednie. Następnie przykleja je za pomocą kleju termoaktywnego (rozgrzewanego specjalnym pistoletem) w środku wgniecenia i wyciąga wgniecenie. Do wyciągnięcia małego wgniecenia może wystarczyć jeden adapter. W przypadku dużych wgnieceń niezbędne może być zastosowanie kilku adapterów o różnej wielkości i stopniowe wyciąganie poszczególnych elementów wgniecenia.
  • Metoda druga – to prostowanie wgnieceń od wewnątrz. Innowacyjne techniki naprawcze takie jak wyciąganie wgnieceń nie zawsze są możliwe do zastosowania. Zwłaszcza w przypadku skomplikowanych wgnieceń. Wówczas stosuje się nieco inną metodę. Specjalista musi uzyskać dostęp do wgniecionej części od jej wewnętrznej strony. W przypadku maski samochodu jest to proste, wystarczy zdjąć osłonę wyciszającą, zamontowaną od spodu. W przypadku wgniecionych drzwi specjalista musi zdemontować boczki drzwi, osłonę metalową, na której zamontowany jest mechanizm opuszczania szyby, a także odłączyć wszystkie wtyczki zasilające elementy elektryczne (podnośnik szyby) i elektroniczne (np. czujnik zderzenia).

Jakie są wady metody PDR?

Nie wszystkie uszkodzenia da się idealnie wyciągnąć. Jeśli doszło do uszkodzenia powierzchni lakierniczej, metody PDR nie powinno się stosować. Jednak można ją zastosować, a potem pęknięcie pomalować.

Skoro wiesz już, jakie są zalety metody PDR, skorzystaj z niej!

Najlepszych specjalistów od wyciągania wgnieceń w województwie lubelskim, znajdziesz w naszej firmie – Wgniotkarz, usługę usuwanie wgnieceń Lublin oferujemy w miejscowości Żyrzyn przy ulicy Polnej 14 G. Masz problem z wgnieceniami? Przyjedź do nas! Sprawdzimy, dobierzemy metody i wycenimy całość prac. 

Sprawdź również: Lekkie wgniecenie w karoserii – koszt naprawy

Dodaj komentarz