Naprawa wgniecenia w aucie nie musi wiązać się z koniecznością skomplikowanych prac blacharsko-lakierniczych, które pociągają za sobą wysokie koszty. Coraz bardziej popularne są bezinwazyjne metody naprawy wgnieceń w aucie, które mogą w stu procentach usunąć problem. Z naszego artykułu dowiesz się, jak usunąć wgniecenie w samochodzie dzięki metodzie bezinwazyjnej.
Skąd biorą się wgniecenia na karoserii samochodu?
Wgniecenia na nadwoziu auta mogą pojawić się na skutek wielu zdarzeń.
- Grad – to jeden z najczęstszych powodów wgnieceń, powstających na dachu samochodu i na masce.
- Uderzenia mikro kamieni wyrzucanych w powietrze przez koła samochodu – powodują one wgniecenia na przedniej masce auta.
- Uszkodzenia mechaniczne spowodowane przez nieostrożność – np. niewłaściwe operowanie wózkiem sklepowym i uderzenie o drzwi. Albo uderzenie drzwiami o inne auto.
- Wgniecenia na bokach auta mogą być spowodowane również na skutek nieostrożnego wyjeżdżania z wąskich bram i poruszania się po wąskich wjazdach do parkingów podziemnych.
- Jeden z najczęstszych powodów to zderzenia z innymi autami.
Jak usunąć wgniecenie w samochodzie? Metody usuwania wgnieceń w samochodzie
Naprawa lekkich wgnieceń w aucie (bez uszkodzeń lakieru, tylko wgnieciony metal) najczęściej przeprowadzana jest na dwa sposoby:
- Starsza metoda – odtłuszczenie uszkodzonego miejsca, wypełnienie go szpachlą, spolerowanie i lakierowanie.
- Stosowana obecnie metoda – jeśli istnieje taka możliwość – uzyskanie dostępu do wewnętrznej strony części metalowej i wyprostowanie jej za pomocą młotków blacharskich.
- Najnowsza metoda bezinwazyjna – tzw. metoda PDR. Usuwanie wgnieceń za pomocą PDR polega ona na zastosowaniu specjalnego termo kleju, tzw. grzybków o różnych kształtach i różnych rodzajów sprzętu do wyciągania. W ten sposób można wyprostować wiele uszkodzeń np: usuwanie wgnieceń po gradobiciu.
Wgniecenie w samochodzie – jak sobie z nimi poradzić?
Czy istnieje skutecznie usuwanie wgnieceń metodami DIY? Jak samemu usunąć wgniecenie w samochodzie?
- Można zastosować zestaw dla amatorów do metody PDR.
- Jak wyciągnąć wgniecenie w samochodzie bez stosowania metody PDR? Można w odpowiednim miejscu wgniecenia przykręcić śrubę i wyciągać nadwozie za jej pomocą.
- Jak samemu usunąć wgniecenie w samochodzie? Można zastosować wspomnianą wcześniej metodę, polegającą na wypełnieniu uszkodzonego miejsca za pomocą szpachli, a następnie spolerowaniu i pomalowaniu.
Jak usunąć małe wgniecenie w samochodzie w profesjonalny sposób?
Najlepiej znaleźć profesjonalistę, który stosuje metodę PDR. Mechanicy dobiorą odpowiednie „grzybki” (w zależności od kształtu uszkodzenia), przykleją je termo klejem w odpowiednim miejscu uszkodzenia, a następnie wyciągną uszkodzenie, prostując blachy bez uszkodzenia powłoki lakierniczej.
Jeśli mieszkasz w woj. Lubelskim – odwiedź naszą siedzibę w Żyrzynie, przy ul. Polnej 14G. Nasza firma znana jest jako Wgniotkarz– usuwanie wgnieceń Lublin. Nasi specjaliści zajmą się Twoim autem w profesjonalny sposób. Nie ryzykuj samodzielnej naprawy – my zrobimy to we właściwy sposób.