Naprawa błotnika samochodowego nie musi być ani droga, ani skomplikowana. Są bardzo proste i skuteczne metody na prostowanie błotnika, który został uszkodzony w trakcie kolizji albo nieostrożnego wyjeżdżania z bramy. Najlepsza z nich to usuwanie wgnieceń bez lakierowania za pomocą metody PDR.
Naprawa małych wgnieceń w błotniku może być bardzo szybka. Jeśli nie doszło do uszkodzenia powłoki lakierniczej (mocnego porysowania, zdarcia lakieru) to technika PDR pozwoli przywrócić pierwotny wygląd auta w bardzo krótkim czasie. Nie licz na
domowe sposoby na wgnieciony błotnik, bo w ten sposób możesz jedynie uszkodzić lakier. Polewanie lakieru gorącą wodą działa tylko i wyłącznie w filmach internetowych.
Czy można samodzielnie usunąć wgniecenie błotnika?
Teoretycznie tak, jeśli masz własny zestaw do usuwania wgnieceń PDR. Jednak musisz pamiętać, że same narzędzia to nie wszystko. Musisz mieć też odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Ponadto naprawa karoserii, w której doszło do uszkodzenia krawędzi błotnika, z pewnością będzie bardzo skomplikowana. I będzie wymagać pracy eksperta.
Usuwanie wgnieceń metodą PDR – tylko wtedy, gdy lakier nie został uszkodzony?
Czy usunięcie wgniecenia wymaga lakierowania samochodu? Jeśli nie doszło do zerwania ani poważnego uszkodzenia warstwy lakierniczej, lakierowanie nie jest potrzebne. Metoda PDR pozwoli na idealne wyprostowanie karoserii auta bez konieczności jego malowania.
Jeśli jednak doszło do zerwania (zdarcia) lakieru, to również warto zastosować metodę PDR. Pozwoli ona na wyprostowanie karoserii, którą będzie można łatwo pomalować. Bez konieczności długotrwałego przygotowywania powierzchni, co musi na przykład robić blacharz samochodowy.
Jakie narzędzia są potrzebne do usunięcia wgnieceń metodą PDR?
Jeśli doszło do wgniecenia (nawet wielopłaszczyznowego) tylko płaskich i obłych powierzchni, specjalista od metody PDR poradzi sobie z pomocą hydraulicznego narzędzia do wyciągania, kleju termicznego oraz specjalnych grzybków. Jeśli jednak doszło do załamania (zwichrowania, pogięcia) krawędzi, przetłoczeń i skomplikowanych kształtów, to niezbędne będą nieco inne narzędzia. To między innymi młoteczki, rozpieraki czy też specjalne narzędzia do nagrzewania i masowania blachy.
Koszt usunięcia wgniecenia błotnika
Ile kosztuje usunięcie wgniecenia błotnika? To zależy od tego, czy jest to niewielkie, wielopunktowe wgniecenie karoserii, czy też bardzo mocno pogięty element. Na pewno naprawa metodą PDR będzie tańsza od naprawy blacharsko lakierniczej, czy też zakupu i montażu nowego elementu nadwozia. Standardowo, naprawa mocno pogiętego błotnika nie powinna kosztować więcej niż kilkaset złotych.
Pognieciony błotnik? Zapraszamy do firmy Wgniotkarz w Żyrzynie!
Masz szpecące wgniecenie w swoim samochodzie? Odwiedź firmę Wgniotkarz Usuwanie Wgnieceń Lublin! Przeprowadzimy inspekcję i odpowiednio dobierzemy metodę naprawy Twojego auta. Nawet najbardziej skomplikowana naprawa nie trwa dłużej niż kilka godzin. Jeśli Twoje auto nie ma uszkodzonego lakieru, to z siedziby firmy Wgniotkarz wyjedzie jak nowe. Jeśli doszło do zerwania lakieru, to auto będzie miało blachę gotową do malowania. Zapraszamy!